Doğallığı ve doğal yaşamı destekleyenlere merhaba;
 
Esila yirmi yılı aşkın süredir insanlığı doğanın mucizevi büyüsü ile buluşturuyor.
 
Esila; ilk olarak 1994 yılında İskenderun’ da hizmetine başlamış ve bu yıllarda geleneksel teknikler ile bitkisel karışımlar hazırlamıştır.
 
Pratik bilgileri bu geleneksel tekniklerden alan firmamızın kurucusu Abdurrahman MUSLU; Celal Bayar Ünivesitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünü 2002 yılında başarı ile tamamlamıştır. Esila ilk olarak seri üretime 2004 yılında yine İskenderun’da kurmuş olduğu fabrika ile başlamış ve bu tarihte sektör de atacağı adımları belirlemiştir. Çalışma arkadaşları içine alanında uzman Ziraat ve Kimya Mühendisi kişiler katarak ürünlerinin kalite ve güvenirliliğini arttırmıştır. Her geçen yıl üretim parkurunu ve hizmet kalitesini genişleterek faaliyetine devam etmiştir.
 
Sektöründe güvenilir olmayı başaran Esila bugün 1200 m² kapalı alanda bulunan parkuru ve tüm Türkiye’yi kapsayan dağıtım ağı ile sektörün lider firmalarından biri haline gelmiştir.
 
Bizler alternatif tıp alanında ; doğanın gücünü insanlığın hizmetine sunmayı görev edinmiş ve bu alanda yenilenen çalışmalarımızla durmadan yorulmadan hizmetimize devam etmekteyiz.
 
Esila gelişen ve değişen dünya pazarında öncü firmalardan biri olmayı kendine hedef belirlemiştir.